Stomatologia

Umożliwia wykonanie precyzyjnych niewielkich detali, dzięki czemu można wykonywać bardzo małe detale


FREE FORM W DENTYSTYCE

Freeform Pico i Pico Plus stanowią niezwykle wydajne narzędzie wspomagające w zastosowaniach dentystycznych, przy formowaniu koronek, mostków, plomb, wypełnień, pojedynczych zębów lub tworzeniu pomiarowych modeli roboczych.

Mając do dyspozycji rozdzielczość 27 mikronów dla osi X i Y, oraz 1 mikronowy przyrost w osi Z, bardzo łatwo uzyskać niezbędną dokładność elementu oraz wszelkie szczegółowy, co stanowi idealny przykład zastosowania stomatologii cyfrowej. W czasie krótszym, niż 3 godziny Freeform Pico jest w stanie wydrukować do 15 podkładów i 12 koronek, zaś Pico Plus39 odpowiednio 20 i 16. Freeform Pico stanowi doskonałe uzupełnienie Laboratoriów Protetyki Cyfrowej.

Żywice fotopolimerowe są idealne do odlewania metodą traconego wosku i bardzo dobrze się wypalają, dzięki czemu uzyskany element jest świetnie dopasowany, a jego powierzchnia właściwie wykończona.

Większe, robocze modele dentystyczne można drukować wprost na stanowisku, co daje możliwość elastycznej współpracy z wyjściem skanera 3D operującego w jamie ustnej.